Charles angels

Fandalinas pēdējās epizodēs un epilogs
Neliels apraksts par notikumiem pēc kampaņas beigām

Google doc versija
Oficiālās kampaņas “Lost Mine of Phandelver” spoileri ir ar blur tekstu, ko var atklāt uzbraucot virsū ar peli

Čārlzs
Fjastafirs Frosts
Erdans
Imriels Montreve

    Pēc cīņas ar Asszobju gobliniem varoņi nakti pārlaida pilī vai netālu no tās (jo pilsdrupas ne visiem likās pietiekami drošas, īpaši pēc tam, kad tām pāri pārgājis pūķis). Daži pārmeklēja pils drupas un varbūt atrada apslēptus, vērtīgus un maģiskus priekšmetus un citas bagātības, ko goblini laika gaitā sazaguši no ciematiem un ceļotājiem, un viens no otra apslēpuši Assobju pils teritorijā. Ja neviens nepieskata Čārlza mazo sekotāju, goblinu Urgo, viņš noteikti savāc no pils visu, kas nav piesiets.
    Sildars noteikti prasīja par varoņu tālākiem plāniem… Ko viņi izlēma darīt? Zaļais pūķis Indeszobs bija Čārlzam un Frostam devis divus mēnešus, lai saremontētu pili. Tam vajag naudu un resursus. Rūķis Gundrels piedāvā varoņiem 10% no Viļņu atbalss raktuvju ienākumiem un palīdzību ar pils remontu, ja viņi dosies līdzi palīdzēt glābt viņa brāļus no Melnā Zirnekļa, kurš pēc visa spriežot ir atklājis raktuvju atrašanās vietu un saņēmis Gundreļa brāļus gūstā. Sildars mudina palīdzēt rūķim. Kāds vēl varbūt atcerās par dzirdēto sprādzienu mežā un varbūt grib izpētīt šo teritoriju vispirms. Varbūt Imriels pārējiem izstāsta par to ko dzirdējis no kalnračiem krogā. Varbūt Frosts atgādina, ka Fandalinas mērs Harbins Vesters ir izsludinājis atlīdzību par orkiem, kas apmetušies Vaivernu paugura tuvumā.

1. Palīdzēt Gundrelam?
2. Atgriešanās Fandalinā
3. Ceļa laikā
4. Vecās Pūces aka
5. Tikt galā ar orkiem
6. Banšija Agate
7. Viļņu Atbalss raktuves
8. Zaļais pūķis Indeszobs
9. Pelora klosteris
10. Elfu pilsētas
11. Vorleoneks

Palīdzēt Gundrelam?

    Rūķis ir diezgan nepacietīgs un steidzina varoņus, jo katra sekunde ir no svara, lai glābtu viņa brāļus, Nundro un Thardenu. Viņš zin ceļu uz Viļņu Atbalss raktuvēm, bet viņš no galvas nezin tās izkārtojumu. Viņš noteikti prasa atrast alas karti, jo tā palīdzētu izvairīties no lamatām un ļautu labāk orientēties. Pēdējo reizi viņš to redzēja pie goblinu karaļa Grolla. (Karte atrodas pie Čārlza. Vai viņš to atklāj pārējiem?)
    Sildars, jebkurā gadījumā iesaka vispirms doties atpakaļ uz Fandalinu, atgūt spēkus, sagaidīt Lordu Alianses papildspēkus un tad doties uz raktuvēm.
    Vai varoņi uzreiz dodas līdzi Gundrelam, vai tomēr uz Fandalinu? Varbūt viņiem izdevās rūķi pierunāt nesteigties, bet varbūt tomēr uztraukumos un nepacietībā viņš tomēr devās bez viņiem. Nav skaidri zināms.

Atgriešanās Fandalinā

    Atgriežoties ciematā, varoņi pamana, ka pilsētas centrā ir izveidota neliela telts, zem kuras notiek skulptora darbi. Mērs Harbins Vesters ir pasūtījis statujas izveidi, kas iemūžinātu varoņu panākumus pret Sarkano Apakšbikšu bandu. Pēc skicēm un iesāktās statujas redzams, ka plānots izveidot divu personu statuju – Frosts, kurš cīņā pacēlis zobenu un saplēstu apmetni un mērs Harbins Vesters viņam aiz muguras uzlicis roku uz pleca, ar tēvišķu/piekrītošu izteiksmi sejā. Kā varoņi uz to reaģē nav vēsturei zināms.
    Akmeņainā paugura krogā Halija Ērkšķoga ir atstājusi ziņu Čārlzam, lai viņš pēc iespējas ātrāk noziņo par situāciju ar gobliniem, raktuvēm, karti, pūķi, Melno Zirnekli, Sildara un Lordu Alianses plāniem. Čārlza istabā esot arī atstāta dāvana no Halijas, jo viņa zina, kas viņam nepieciešams par labi paveiktu darbu: Čārlzu viņa istabā sagaida vīna pudele un divas skaistas sievietes, kas nolīgtas uz visu nakti.
    Ja Čārlzs dodas uz Kalnraču maiņas punktu atskaitīties Halijai par notikumiem, viņa lūdz atdot viskija pudeli, ko viņš nozaga no Zentarim aģenta Jhank Kepesk. Tā bija viskija pudele no kuras Čārlzs bija dzēris pēdējo reizi, kad apmeklēja Haliju, pudele ir noburta un var tikt izmantota, lai atrastu kādu, kas no tās dzēris pēdējo 24h laikā. (Vai Čārzs to atdod? Varbūt viņi kaut ko sarunā.) Viņa arī mudina doties uz Vēja Atbalss raktuvēm un arī izstāsta, ka gadījumā, ja tiek satikts Melnais Zirneklis, tad mēģināt viņu sagūstīt dzīvu un atvest atpakaļ. Zentarim labprāt noskaidrotu visu, kas Melnajam Zirneklim zināms. Viņa apbalvo Čārlzu ar nākošo Zentarim aģenta pakāpi “Vilks” un iedod viņam monētu ar frakcijas simbolu.
    Akmeņainā paugura kroga krogusmeita Elsa satiekot Imrielu mēģina viņu pierunāt ņemt sevi līdzi piedzīvojumos. Viņa izstāsta, ka vienmēr sapņojusi par dzīvi, kas pilna ar aizraujošiem notikumiem. Nedaudz cīņas mākslu viņa apguvusi no izbijuša piedzīvojumu meklētāja, elfa Darana Edermatha. Vai Imriels viņu atrunā, ignorē vai atbalsta nav zināms. (Gadījumā, ja tika atšūta – pārtrauc attiecības.) Viņa izstāsta arī, ka atdevusi Imriela dāvināto kaklarotu Mirnai Denrarai, kad uzzinājusi, ka tā ir piederējusi Mirnas ģimenei.
    Māsa Garēle no Laimes svētnīcas tempļa uzmeklē varoņus un izstāsta Čārlzam, ka noskaidrojusi no sava klostera kolēģiem, ka simbols, ko viņš atrada uz noburtā elfu mūka pieder kādam Pelora klosterim pie Zobenu Jūras uz ziemeļiem no Nevervinteras pilsētas. Viņa arī lūdz palīdzību kādā delikātā missija. Viņa ir Stīgotāju spiegu tīkla aģente un viņas augstākstāvošie vēlas no kādas gaišreģes banšijas noskaidrot, kur atrodas slavena burvja Lokmaiga maģijas grāmata. Banšiju sauc Agate un viņa atrodas pamestajā Zaķogu ciematā, māsa Garēle bija mēģinājusi viņu izsaukt, bet banšija viņai nav rādījusies. Viņa varoņiem piedāvā ar dārgakmeņiem izrotātu ķemmi, ko piedāvāt spoku sievietei kā dāvanu un piekodina būt pieklājīgiem, jo citadi banšja varot apvainoties. Vai varoņi palīdzēs?
    Pilsētā ir ieradusies neliela Lordu Alianses vienība, kas Sildara vadībā cenšas noturēt kārtību Fandalinā. Sildars apbalvo Imrielu ar nākošo Lordu Alianses aģenta pakāpi “Sarkanais duncis” un iedod viņam oficiālo āģenta zīmoggredzenu.

Ceļa laikā

    Ceļojot starp lokācijām var sanākt uzkriet virsū dažādiem monstriem, dīvainībām un veciem paziņām. Var gadīties uz Trijvepru ceļa satikt vecu tantiņu, kas pārdod kaltētus ziedus, bet izrādās, ka viņa ir maskējusies tiefling sieviete un varoņi var tikt ielenkti starp krūmos slēpušamies bandītiem – izrādās gan, ka šo bandītu grupu vada Čārlza sens draugs Finss Nikrons, kurš uzzinājis, ka goblini vairs nekontrolē šo teritoriju, izmanto iespēju netraucēti apzagt ceļotājus. Vai Čārlza tikšanās ar Finsu ir draudzīga? Vai viņš izlemj vecam draugam palīdzēt (par atlīdzību protams) ? Vēstures dokumenti klusē.
    Var gadīties, ka varoņiem uz pēdām ir hobgoblinu vienība, kuru vada liels hobgoblins vārdā Targors, kurš nolēmis atriebties par karaļa Grola noslēpkavošanu un Assobju pils izlaupīšanu. Varbūt izdodas ar viņu kaut ko sarunāt? Gan jau ka nē, jo viņš nēsā sev līdzi pie jostas piestiprinātas, nogriestas elfu galvas, no iepriekšējās uzvaras un Erdanam tas varētu neiet pie sirds.

Vecās Pūces aka

    Gadījumā ja:

  • Čārzs izstāsta Pērkonkoka ciematā dzīvojošajam druīdam Reidotam par vīzijā redzēto vietu vai jautā Halijai vai kādam kalnracim Fandalinā par miroņiem;
  • Imriels izstāsta pārējiem par kalraču problēmam ar miroņiem, ko viņš uzzināja dzerot krogā;
  • Varoņi apmeklē veco piedzīvojumu meklētāju, elfu Daranu Eldermahu, par kuru tika minējusi krogusmeita Elsa;
  • Varoņi dodas virzienā, kur dzirdēja sprādzienu mežā;

    varoņi noskaidro par miroņiem, kas uzbrūk kalnračiem un atrodas Vecās Pūces akas teritorijā. Ja viņi dodas uz šo vietu viņi atrod vecas drupas ar sabrukušu torni un nelielu krāsainu telti vidū. Apkārt redzamas izrakumu pēdas. Ja viņi dodas uz telti vai torni no torņa ārā izlien liels bars ar miroņiem, kuri dodas virsū varoņiem. Sākoties cīņai no telts iznāk sarkanās drēbēs tērpies, notetovēts, plikgalvains burvis vārdā Kosts, saucot “Kas šeit notiek par ļembastu?” un ja kāds viņu sveicina, vai salīdzinoši laipni sauc cīņas laikā, tad viņš atsauc savus miroņus. Viņš stādas priekšā kā burvis Kosts. Viņš neatklāj iemeslus, kāpēc šeit veic izrakumus, bet citādi ir laipns pret varoņiem un izstāsta, ka labprāt atbrīvotos no orkiem, kas atrodas netālu Vaivernu paugurā un ik pa laikam traucē viņam darbu. Viņš arī izstāsta par slavenu banšiju orākulu Agati, kura dzīvo netālu, Zaķogu ciematā, viņš pats neriskē izsaukt spoka dusmas, bet labprāt atlīdzinātu varoņus, ja viņi noskaidrotu vārdu personai, kura cēlusi Vecās Pūces akas torni.
    Čārlzs sajūt enerģiju, kas virmo no krāsainās telts un tā ir līdzīga kā viņa vīzijā. Burvis Kosts bez ciņas nelaiž iekšā teltī, bet ja izdodas tur iekļūt tiek atrasti nekromancera noslēpumi. Čārzs zemē zem telts rokot var atrast metāla stieni no viņa vīzijas un tam pieskaroties viņš atkal redz vīziju, šoreiz viņam priekšā parādās Aboleths no viņa bērnības, kurš parāda, ka stienis ir viena no 7 daļām maģiskam zizlim ar kura palīdzību senā radība grib appludināt pasauli. Turot metāla stieni rokā var sajust virzienu uz nākošo no 7 daļām. Aboleths atlīdzina Čārlzu ar vienu no divām homebrew OP spējām pēc warloka izvēles un apsola viņam vēl lielāku spēku par katru nākošo zižļa daļu.
    Ja varoņi izstāsta par nekromancera darbībām Daranam Eldermaham, tad viņš piedāvā pievienoties Bruņu Cimda ordenim.

Tikt galā ar orkiem

    Ja varoņi dodas uz Vaivernu pauguru lai atbrīvotu orkus no viņu galvām, Imriels un Frosts iespējams pamana, ka šiem orkiem uz bruņām ir tas pats simbols, kas bija Azālas karalistes iekarotājiem, tikai šis simbols ir noskrāpēts vai mainīts. Viņi ir aizbēguši no Azālas, jo tur šobrīd ir juku laiki. Ja kāds no orkiem tiek nopratināts, tad viņš iespējams izstāsta, ka orku hordas vadonim Garadam un viņa sievai Melisandei, Imriela mātes māsai, ir piedzimusi meita. Augstāk stāvoši orku ģenerāļi nav apmierināti ar Garada runām, par to, ka viņa meita, jauktenis būs nākošā orku hordas valdniece. Viņi nav gatavi klausīt sievieti, kur nu vēl jaukteni. Šobrīd Azālā notiek iekšējās cīņas par varu. Garads un viņa atbalstītāji ir novājināti, vai Imriels izmantos šo iespēju, lai atgūtu savu dzimteni. Vai viņš prasīs Lordu Alianses, pusbrāļa Frosta un savu kompanjonu palīdzību? Varbūt nauda no raktuvēm var tikt izmantota personīgās armijas izveidei? Un ko viņš domā darīt ar Melisandi un savu pāris gadus veco pusorku māsīcu, ja viņam izdotos uzvarēt? Jebkurā gadījumā varoņi saņem atlīdzību no mēra Vestera, par pilsētas atbrīvošanu no orku draudiem. (Par situāciju Azālā var noskaidrot arī no Fandalinas Zilā Vairoga tirgotavas posteņa priekšnieces Lienes Greivindas, jo viņas uzņēmums agrāk pārdevis ieročus šajā teritorijā, to var uzzināt arī jautājot/pierunājot Stīgotājus, Zentarim vai Lordu Aliansi vai kādu citu organizāciju, kas var noskaidrot šo informāciju izmantojot iekšējos sakarus)

Banšija Agate

    Ja varoņi izlemj doties uz māsas Garēles vai burvja Kosta norādīto ēku Zaķogu ciematā un viņi piekājīgi pret spoku un piedāvā viņai izrotāto ķemmi, banšija Agate ir gatava atbildēt uz vienu viņu jautājumu, viņa izstāsta arī ka dzīves laikā ir bijusi slavens orākuls un pēcnāvē nav zaudējusi savas spējas, tāpēc viņa spēj atbildēt uz gandrīz jebkuru jautājumu. Vai varoņi viņai jautā par māsas Garēles vai Kosta prasīto, vai arī kādu personīgu jautājumu? Jebkurā gadījumā banšija atbild uz tikai vienu jautājumu un pazūd, viņu otru reizi vairs nevar atsaukt. Ja izpilda Garēles misiju, viņa kādiem no varoņiem piedāvā pievienoties Stīgotāju spiegu apvienībai.

Viļņu Atbalss raktuves

    Ja varoņi dodas uz Zobenu kalnu pakājē apslēptajām raktuvēm (sekojot Gundrelam, raktuvju kartes norādēm, vai kādā citā veidā), viņi noskaidro, ka vecākais Gundrela brālis Thardens Akmeņradis ir nogalināts. Raktuves ir pilnas ar klejojošiem monstriem, bagātībām, lamatām, maģiskiem priekšmetiem. Viņi iespējams satiek maģisku raktuvju sargu, kurš ir nojūdzies un domā, ka raktuves vēl joprojām ir atvērtas, satiek orku cīņās mirušu burvi, kurš sargā savas vērtīgās mantas un kontrolē miroņus, uzskrien virsū dažādām lamatām un dīvainībām, kas saglabājušas kopš gadsimtiem senās cīņas starp orkiem un raktuvju sargiem. Ceļš caur raktuvēm ir viegls/grūts – atkarībā no varoņu spējām un no tā vai tiek izmantota karte.
    Ejot cauri atsevišķām raktuvju telpām ir skaidrs, kāpēc tās tiek sauktas par Viļņu Atbalss raktuvēm. Šis nosaukums ir tādēļ, ka raktuvēm cauri iet strauja pazemes upe, kas triecoties pret akmeņiem rada skaļas, viļņu šļakstiem līdzīgas skaņas.
    Varoņi noskaidro, ka Melnais Zirneklis ir tumšais elfs vārdā Nezznars, kurš izmanto lāčgoblinus un doppelganger aģentus. Kāds no dopplegangeriem mēģina apmānīt varoņus, izliekoties par Gundrela jaunāko brāli Nundro. Vai varoņi uzķerās uz Melnā Zirnekļa izliktajām lamatām? Īstais Nundro ir ieslodzīts vienā no raktuvju telpām.
    Ja varoņiem izdodas uzveikt Melno Zirnekli sagūstot viņu dzīvu, Gundrels/Nundro grib tumšo elfu novākt, lai atriebtu savu brāli, bet Sildars iesaka viņu vest uz Fandalinas rātsnama cietumu, lai vēlāk stātos tiesas priekšā (Protams, ja Sildars/Gundrels/Nundro ir uz vietas/izdzīvojuši). Ja Nezznars tiek ieslodzīts, Halija Ērkšķoga lūdz, lai Čārlzs izdomā veidu, kā tumšo elfu atbrīvot un nogādāt Zentarim kontrolē. Kā varoņi rīkojas? Jebkurā gadījumā Melnais Zirneklis izmēģina visu iespējamo, lai visus apkrāptu un tiktu brīvībā. Viņam lojalitāte ir tikai pret sevi.
    Izpētot raktuves tiek atklāts, ka galvenais maģijas avots ir zaļas uguns liesma, kas tiek koncentrēta maģiskajā raktuvju kaltuvē. Tā laika gaitā ir zaudējusi savu spēku un šobrīd var padarīt ieročus/bruņas maģiskus tikai uz neilgu laiku.
Ja Akmeņražu brāļi ir izdzīvojuši, tad viņi izstāsta, ka zin veidu, ka atjaunot raktuvju maģisko enerģiju un Gundrels tur savu vārdu par 10% raktuvju nākotnes ienākumiem. Vai varoņi tiek tik tālu? Ko viņi dara ar naudu? Vai viņi turpina attīstīt Fandalinu un paliek šeit uz dzīvi, vai arī dodas tālākos piedzīvojumos? Katrs dziesminieks stāsta citādu versiju.

Zaļais pūķis Indeszobs

    Ja Čārlzs un Frosts izlemj remontēt Assobju pili priekš pūķa, to ir ļoti grūti izdarīt, ja nav palīdzība un finansējums no Gundrela vai kāda cita avota. Varbūt izdodas pūķi pierunāt pagarināt termiņu. Ja pūķis ir apmierināts ar paveikto, viņš pārved visu savu bagātību no Pērkonkoka ciemata torņa uz izremontēto Assobju pili. Ja pūķis ir neapmierināts un tiek saniknots viņš noteikti atriebjas varoņiem, lai gan viņš nav gatavs doties pārāk tālu no savām mantām un varoņi var diezgan vielgi no viņa izbēgt netuvojoties pārāk tuvu šādā gadījumā. Citādi Indeszobs sūta savus kalpus meklēt dārgumus ar kuriem papildināt viņa kaudzi, viņš zin dažas vietas, kur varētu būt apslēpta manta.
    Varbūt varoņi jūtas pietiekami spēcīgi kādā brīdī, lai tiktu galā ar pūķi. Viņiem noteikti palīdz informācija no izbijušā piedzīvojumu meklētāja Darana Eldermaha, kurš ir savā laikā stājies pretī pūķiem. Varbūt no viņa vai cīņas laikā ar Indeszobu varoņi noskaidro, ka pūķa zīmes maģija, kas ir Čārlzam un Frostam uz muguras, ir koncetrācijas spēja un cīnoties pūķis to var zaudēt. Varbūt konsultējoties ar Daranu vai kādu burvi, tiek noskaidrots, ka pūķa zīmi var dabūt nost arī ar dispel spēju. Pierunāt kādu palīdzēt pret pūķi ir diezgan grūti, bet iespējams ar pareizajiem vārdiem, atlīdzību un kauliņa metieniem tas izdodas. Jebkurā gadījumā Indeszobs necīnās līdz nāvei un ja varoņiem izdotās viņu nosist līdz pusei dzīvības viņš mēģina bēgt atstājot visas savas bagātības – tai skaitā iepriekš no varoņiem nozagtos ieročus. Ja pūķim izdodas aizbēgt viņš varbūt vēlāk, kad atguvis spēkus, mēģina atriebties.
    Ja pūķis pamet Pērkonkoka ciemata torni, druīds Reidots uzmeklē varoņus, lai viņiem pateiktos un pedāvā pievienoties Smaragda Anklāvam.

Pelora klosteris

    Ja Čārlzs izdomā doties uz Pelora klosteri pie Zobena Krasta, kuru norādīja māsa Garēle, viņš noskaidros, ka klostera mūku prātus ir pārņēmis Aboleths, kurš šobrīd dzīvo ar ūdeni pildītās katakombās zem klostera ēkas. Viņš apmātos mūkus izmanto kā vergus un ziņnešus, lai kontaktēktos ar viņa warlokiem un pielūdzējiem tālākos pasaules nostūros. Viņš šobrīd koncentrējas uz visu septiņu maģiskā zizļā daļu iegūšanu, jo ar tā palīdzību vēlas apludināt pasauli, lai varētu to pārņemt un atbrīvot savus sugas brāļus no ieslodzījuma dzīlēs. Problēmas sagādā dažas citas organizācijas, kas vēlas pasargāt pasauli no zizļa varas vai arī to izmantot savam labumam. Vai Čārzs viņam palīdz atrisināt šīs problēmas?

Elfu pilsētas

    Varbūt Frosts izdomā uzmeklēt savu pazudušo māti. Ar viņas dāvinātās kaklarotas un Erdana norāžu palīdzību viņš noskaidro, kur viņa meklējama. Šie meklējumi ved uz elfu pilsētām. Kādi piedzīvojumi viņu sagaida pa ceļām un vai viņam izdodas māti atrast nav zināms. Bet viņš noteikti uzzin vairāk par savu elfu dzimtu un satiek savus radiniekus.

Vorleoneks

  • Ja Erdans pievienojas Stīgotājiem, vai arī pierunā māsu Garēli meklēt informāciju par dragonbornu uzbrukumu viņa ciematam
  • Ja Erdans jautā Halijai Ērkšķogai par samaksu vai caur Čārlzu, lai viņa noskaidro caur Zentarim sakariem par dragonbornu uzbrukumu viņa ciematam
  • Ja Erdans jautā pūķim Indeszobam, vai viņš zin kaut ko par dragonbornu uzbrukumiem

    Informācija, ko viņš iegūst no šiem avotiem ir, ka dažus dragonbornu klanus kā personīgo armiju izmanto sens melnais pūķis Vorleoneks, kurš terorizē un izlaupa ziemeļu reģionus. Indeszobs papildina, ka Vorleoneks esot idzinis viņu no vecās teritorijas lielajos purvos, tāpēc zaļais pūķis devies meklēt jaunu dzīves vietu un iespējams Vorleoneks vēl atrodas turpat. Ko Erdans dara ar šo informāciju? Vai viņš domā atriebties Vorleoneksam?

venomfang.jpg

View

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.